Budujemy rajdówkę

budujemyJak zbudować a nie zbankrutować  >>>

Moja rajdówka

zielonyTym razem zielony ... >>>

KJS Winogrady

kjsImpeza ze sporą historią ... >>>

You Tube

ytJak to wygląda od środka ... >>>

Magazyn Rally

rallyNowy kwartalnik rajdowy ... >>>

Dla debiutantów

firstOd czegoś trzeba zacząć ... >>>

Następna impreza

Po baaaardzo długiej przerwie ... 01.12.2018 Tor Poznań

Klub Motorowy Winogrady

Szukaj na stronie

W obiektywie

  • An Image Slideshow
  • An Image Slideshow
  • An Image Slideshow
  • An Image Slideshow
  • An Image Slideshow
  • An Image Slideshow

szpik

 

rallyperf

adamat

 

bajkabaner

 

stat

koscian

Artykuły

Informacje dla uczestników Rodzinnego Rajdu Samochodowego "Otwórzmy serca"
24.03.2019
 
 
WYNIKI.pdf FILM - przejazd próby SZ
 
 
LISTA ZGŁOSZEŃ  Itinerer - LINK Regulamin (pdf) - LINK
 
Nowości:
- 17.03.2019 - aktualizacja listy zgłoszeń
- 19.03.2019 - zmiana w punktacji (ze względu na próbę SZ), wjaśnienie próby SZ (itinerer), aktualizacja listy zgłoszeń
- 20.03.2019 - do ściągnęcia szkic próby SZ - LINK.Impreza ma charakter wyłącznie turystyczny. Uczestnicy poruszają się po drogach publicznych zgodnie z obowiązującymi przepisami Kodeksu Drogowego. Przed startem odbędzie się odprawa na której zostaną wyjaśnione zasady posługiwania się itinererem i kartą drogową oraz przepisy dotyczące tej imprezy.
Skład minimalny załogi to kierowca i pilot. Nie ma przeszkód, żeby w samochodzie znajdowało się więcej osób (nie podajemy ich w zgłoszeniu). Wszystkie dokumenty zostaną dostarczone w momencie zgłoszenia się załogi przed startem.
Z rzeczy które mogą się przydać to na pewno długopis i sztywna podkładka na dokumenty.
Ponieważ dla większości z Państwa to zapewne pierwsze spotkanie z turystyką motoryzacyjną itinerer został okrojony do niezbędnego minimum. W opisie (link poniżej) nie wystąpią:
- skrzyżowania X Y
- kąty drogowe
- "jazda na wprost" będzie dosłownie jadą na wprost przez skrzyżowanie
W czasie jazdy należy odnaleźć tzw PKP (Punkty Kontroli Przejazdu). Będą to białe tablice formatu A4 z cyframi. PKP umieszczone są po prawej lub lewej stronie drogi możliwie blisko krawędzi w widocznym miejscu. Przejeżdżając obok PKP (spisujemy tylko te które mijamy po prawej stronie) widniejącą na nim cyfrę wpisujemy do karty drogowej (do kolejnej wolnej kratki). Jeden PKP może być wpisany kilka razy w zależności ile razy obok niego będziemy przejeżdżać. Wpis musi być czytelny i nie budzący wątpliwości. PKP będą również ponumerowane zdjęcia (dostarczone z resztą dokumentów). Zdjęcia zostały wykonane na wprost przez przednią szybę. Odnajdując na trasie widoczne na fotografi miejsce wpisujemy w kartę drogową jej cyfrę.
Punkty na tego typu imprezach są wyłącznie karne. Zatem im mniej ich zdobędziemy tym wyższe miejsce w punktacji na mecie. Punktacja dostępna w regulaminie.
 
Przewidziana jest próba sprawnościowa. Próbę należy przejechać wg planu w możliwie najkrutszym czasie. UWAGA - meta próby jest tzw. metą stop. Oznacza to, że zatrzymujemy samochód tak, żeby oba pachołki wyznaczające linię mety znalazły się między osiami. Dla najlepszej załogi na próbie przewidziano puchar.
 
KOLEJNE INFORMACJE JUŻ NIEDŁUGO.
 
Pytania proszę kierować na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 
ZGŁOSZENIA przyjmowane są wyłącznie drogą mailową na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
W zgłoszeniu proszę podać:
- imię i nazwisko kierowcy
- imię i nazwisko pilota
- markę pojazdu
 
Limit zgłoszeń - 20 załóg.
 
 
 
Itinerer - LINK
 
Regulamin (pdf) - LINK